Choď na obsah Choď na menu
 


Triedime odpady v rámci Recyklohier

22. 12. 2010

Milí rodičia,

naša materská škola sa zapojila so školského recyklačného programu Recyklohry. Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu vyslúžilých elektrozariadení.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov v mladej generácii a tiež zaistiť recykláciu drobných vyslúžilých elektrozariadení a batérií v čo najvyššej miere.

V rámci projektu Recyklohry bude naša škola vybavená zbernou nádobou na vyslúžilé drobné elektrozariedenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou ASEKOL SK bude umiestnená pri budove materskej školy.

Každé dieťa - rodič bude môcť do školy nosiť vyslúžilé a nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku-skrutkovač atď.).

Naše deti sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaži, výtvarných či iných úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané vyslúžilé drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré deťom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas.

Rodičia, aj vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma vy alebo vaši známy, susedia či ostatní občania vyslúžilé drobné elektropostrebiče, prineste ich do materskej školy. Zaistíte tak ich recykláciu a našim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.